Ziņas

Publicēts: 23.04.2020

Topografija.lv publicētas - reljefa vizualizācija un "jaunākās" LGIA ortofotokartes.

Publicēts: 04.09.2019

topografija.lv publicēti Valsts ģeodēziskā punkti un to aizsargjoslas.

Publicēts: 19.08.2019

Topografija.lv uzlabota kadastra apzīmējuma meklēšana. Datu pieprasījums ir sasaistīts ar VZD kadastra sistēmu. Lai vaicājums darbotos korekti, lūdzu iztīrīt kešatmiņu!

Publicēts: 29.01.2016

No 12. janvāra karšu pārlūkā Topografija.lv augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija (ADTI) aplūkojama par visas Latvijas teritoriju. Piekļuves nodrošināšanu augstas detalizācijas topogrāfiskajai informācijai paredz Topografija.lv uzturētāja SIA "Mērniecības Datu centrs" decembrī noslēgtais līgums ar Valsts zemes dienestu (VZD). Iepriekš augstas detalizācijas topogrāfiskā informācija karšu pārlūkā Topografija.lv bija pieejama "Mērniecības Datu centra", SIA "Ģeodati" un no šā gada sākuma arī SIA "Vidzemes mērnieks" uzturētajās teritorijās. Tagad Topografija.lv ir redzami visi ADTI centrālajā datubāzē pieejamie dati, taču to vizualizācija atšķiras no SIA "Mērniecības Datu centrs" publicetās augstas detalizācijas topogrāfiskās informacijas, jo datu attēlošanai izmantota cita tehnoloģija. Lai aplūkotu ADTI informāciju Topografija.lv, jāieslēdz slānis VZD ADTI un karte maksimāli jāpietuvina ar "zoom" funkciju. "Mērniecības Datu centrs" informē, ka esošajiem Topografija.lv maksas klientiem jaunais pakalpojums tiks pieslēgts automātiski, un arī jaunajiem klientiem Topografija.lv maksas pakalpojuma cena paaugstināta netiks.

Publicēts: 10.11.2015

topografija.lv papildināta ar iespēju aplūkot divus karšu slāņus vienu otram blakus (mapswipe). Šis rīks ļauj ērti vizuāli novērtēt izmaiņas starp diviem karšu slāņiem (piemēram dažāda vecuma ortofoto kartēm).

Publicēts: 29.10.2015

Kopš šodienas karšu pārlūkā ir pieejamas 5.cikla (2013.-2015.g.) Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras sagatavotās ortofoto kartes par visu Latvijas teritoriju.

Publicēts: 16.06.2015

Pateicamies, ka esat mūsu karšu pārlūka topografija.lv lietotāji. Pēc divu gadu intensīva darba, ņemot vērā lietotāju ieteikumus un ierosinājumus, esam būtiski pārstrādājuši karšu pārlūka dizainu un papildinājuši tā funkcionalitāti.
• Tagad ir iespējams vienlaicīgi skatīt vairākus rastra slāņus, katram no tiem mainot caurspīdīgumu, tādā veidā izveidojot visērtākās slāņu kombinācijas, kas nebija iespējams pārlūka iepriekšējā versijā. • Ir pilnveidoti mērīšanas un drukāšanas rīki – tagad var veikt vairākus attālumu un laukumu mērījumus, tos saglabāt uz ierīces displeja, kā arī iegūtos rezultātus izdrukāt – izveidot PDF datni. • Lietotājs pats sev var izveidot ērtāko darba vidi – biežāk lietojamās slāņu grupas sakārtot nepieciešamajā prioritātē – tās vienkārši ar kursoru pārbīdot. • Ieviešot jauno versiju, būtiski ir palielinājusies pārlūka ātrdarbība. • Bezmaksas lietotājiem tagad ir pieejams nekustamo īpašumu robežu slānis. 2015.gada februārī Topografija.lv saņēma Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) Gada balvu Privātajā sektorā kā „Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā”. Ja karšu pārlūkā esat reģistrējušies kā bezmaksas lietotājs, un jums šķiet, ka ikdienas darbā jums noderētu maksas lietotāja dāvātās iespējas, tad sazinieties ar mums: 26565020 67496833 kaspars.kojalovics@mdc.lv infodati@mdc.lv

Publicēts: 30.01.2015

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) ir nominējusi karšu pārlūku topogrāfija.lv LATA Gada balvai Privātajā sektorā - Izcilākais atvērto tehnoloģiju risinājums biznesā. Nominācija piešķirta par datu pieejamības veicināšanu Topografija.lv, kas ir interaktīvs tīmekļa kartes un ĢIS risinājums mērniekiem, pašvaldību darbiniekiem un citiem interesentiem. Risinājumu izstrādājusi SIA “SunGIS”, izmantojot brīvo programmatūru (Django, Postgre, OpenLayers, Android, u.c.) un integrējot ar Android aplikāciju GeoPunkts (paredzēta ģeodēzisko punktu apsekošanai), izmantojot atvērtu, publiski pieejamu REST API. Vairāk par LATA Gada balvu http://lata.org.lv/nosaukti-lata-gada-balvas-nominanti/

Publicēts: 30.10.2014

Pateicoties sadarbībai ar VAS "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi", mēs publicējam aktuālos meliorācijas kadastra datus. Šie dati skatīšanās režīmā ir pieejami ikvienam interesentam. Tajos tiek attēlotas valsts nozīmes meliorācijas būves, ūdensnotekas, aizsargdambji, sūkņu stacijas, grāvji, drenāžas sistēmas. Attēlotajai informācijai ir informatīvs raksturs un tās neprecizitāte ir līdz 30 metriem. Informācija par drenāžas sistēmām patlaban pieejama Aglonas, Aknīstes, Alūksnes, Apes, Ādažu, Baltinavas, Babītes, Balvu, Bauskas, Carnikavas, Cesvaines, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ērgļu, Gulbenes, Iecavas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunpils, Kārsavas, Kocēnu, Krāslavas, Krustpils, Ķekavas, Līvānu, Lubānas, Ludzas, Mazsalacas, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Olaines, Ozolnieku, Priekuļu, Rojas, Ropažu, Rugāju, Rundāles, Salacgrīvas, Salaspils, Stopiņu, Tērvetes, Varakļānu, Vārkavas, Vecumnieku, Viļakas, Zilupes novadu teritorijās, daļēji Alojas, Amatas, Auces, Burtnieku, Dobeles, Durbes, Grobiņas, Jaunjelgavas, Jelgavas, Jēkabpils, Kandavas, Kuldīgas, Ķeguma, Lielvārdes, Limbažu, Madonas, Mazsalacas, Naukšēnu, Ogres, Pārgaujas, Pāvilostas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rūjienas, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma, Vaiņodes, Valkas, Vecpiebalgas, Ventspils, Viesītes, Viļānu novadu teritorijās. Tā tiek pakāpeniski papildināta. Sīkāka informācija pieejama http://www.zmni.lv/lv/page/melioracija-kadastrs